W dzisiejszych czasach wielu osobom zakup pojazdu zwłaszcza marki OLDSMOBILE bez sprawdzenia numeru VIN wydaje się czymś niemożliwym. Jest to bardzo dobre podejście, ponieważ wykonując tą czynność możemy uniknąć wielu nieprzyjemności w przyszłości. Dlatego musimy najpierw dowiedzieć się numer VIN OLDSMOBILE – gdzie jest?

Numer VIN OLDSMOBILE – gdzie jest?

Umiejscowienie numeru VIN OLDSMOBILE zależy od modelu, jednak najczęściej znajdziemy go na obudowie deski rozdzielczej z lewej strony. Jest to jedno z najbardziej widocznych miejsc, które możemy znaleźć nie posiadając nawet kluczy do pojazdu. Musimy jednak mieć na uwadze, że miejsc w których znajdziemy numer VIN może być więcej, dlatego jeśli posiadamy taką informację, to warto je sprawdzić. Szczególnie warto zwrócić uwagę, czy te numery zgadzają się w każdym miejscu. Może bowiem okazać się, że to auto było składane z kilku, co z pewnością obniża o wiele jego cenę rynkową. Warto mieć o tym świadomość o czym możemy przeczytać tutaj. Dodatkowo znając numer VIN możemy sprawdzić rzeczywisty przebieg pojazdu. Jest to szczególnie ważne przy zakupie pojazdu z zagranicy, gdyż jak powszechnie wiadomo handlarze często lubią mijać się z prawdą.

Rozkodowanie VIN – wprowadź numer nadwozia 

Planujesz zakup pojazdu marki Oldsmobile? Poznaj jego historię wpisując poniżej numer VIN:

Wygenerowany raport jest nieocenioną pomocą przy sprawdzeniu pojazdu. Dane w nim zawarte stanowią podstawowe zestawienie informacji niezbędnych do poznania historii auta.

Numer VIN co to jest?

VIN, czyli Vehicle Indentification Number to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.

Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w  Stanach Zjednoczonych.  Producenci aut np. Oldsmobile już wtedy oznaczali swoje auta w ten sposób. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów  w Europie. Jednak  pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych (a dokładnie w 1981 roku)  światowi producenci, wraz z producentami  amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii.

W 1981 roku  Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie będzie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).

Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.